Strona Główna / O szkole / Informacje

Informacje

INFORMACJE O SZKOLE

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „MEDYK” w Gorzowie Wlkp. jest placówką oświatową z bogatymi tradycjami, poszukującą rozwiązań. Szkołę jest przyjazna i efektywna oraz kreatywna dla słuchaczy.

Wszystkie wprowadzone zmiany odpowiadają współczesnym zasadom pedagogicznym i pozwalają słuchaczom szkoły na wszechstronny rozwój zgodny z ich predyspozycjami i zainteresowaniami.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „MEDYK” w Gorzowie Wlkp. jest szkoła policealną z wieloletnimi tradycjami. Swoją działalność rozpoczęło od kształcenia pielęgniarek w 1955 r. Szkoła posiada obecnie bogatą ofertę edukacyjną:

·        na kierunkach medycznych:  Technik Farmaceutyczny, Technik Masażysta, Opiekun Medyczny, Technik Elektroradiologii, Technik Sterylizacji Medycznej;

·        na kierunkach społeczno – opiekuńczych: Terapeuta Zajęciowy, Opiekun w Domu Pomocy Społecznej, Asystent Osoby Niepełnosprawnej, Opiekunka Dziecięca, Opiekunka Środowiskowa;

·        na kierunkach paramedycznych: Technik Usług Kosmetycznych, Florysta, Technik BHP;

·        oraz Klasyfikacyjne Kursy Zawodowe.

Prowadzimy kształcenie w systemie dziennym i zaocznym. Absolwenci naszej szkoły uzyskują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement w języku angielskim, który ułatwia identyfikacje zawodu przez europejskiego pracodawcę. W związku z wysokim poziomem kształcenia w szkole absolwenci cieszą się uznaniem u polskich i zagranicznych pracodawców.

Tym, co wyróżnia naszą szkołę jest profesjonalne przygotowanie do wykonywania zawodu. Duża liczba godzin zajęć praktycznych w placówkach ochrony zdrowia i pomocy społecznej na terenie województwa lubuskiego i ościennych województw gwarantuje gruntowne przygotowanie do zawodu. Absolwenci naszej szkoły znajdują zatrudnienie w placówkach ochrony zdrowia, zakładach opiekuńczych, warsztatach terapii zajęciowej, gabinetach masażu, gabinetach kosmetycznych i aptekach.

Na przestrzeni ostatnich lat prawie wszystkie zawody w ochronie zdrowia na terenie miasta i okolicznych miejscowości były zasilane naszymi absolwentami.

W związku z przyjętymi do realizacji przez szkołę zadaniami, podejmowane są przez młodzież i nauczycieli szerokie działania na rzecz środowiska lokalnego. Słuchacze szkoły aktywnie włączają się w szereg inicjatyw społecznych w zakresie promocji zdrowia jak: DKMS, akcja różowa wstążeczka; stop – narkomanii; rzuć palenie razem z nami; zdrowy styl życia. Akcje te były prowadzone na terenie miasta i okolicznych miejscowości. Problem edukacji zdrowotnej był omawiany w szkołach i przedszkolach.

Słuchacze szkoły dla chętnych osób w trakcie imprez masowych i festynów dokonywali pomiaru ciśnienia, cukru we krwi i pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt pracy słuchaczy w formie wolontariatu na rzecz osób niepełnosprawnych.

Szkoła dba o jakość pracy dokonując systematycznie mierzenia jakości pracy w różnych obszarach.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „MEDYK” ma wieloletnią tradycję, od 1955 r. kształci w zawodach medycznych, paramedycznych oraz osiąga wysokie wyniki nauczania. CKZiU „MEDYK” jest szkołą publiczną i bezpłatną. Nauka w szkole trwa, w zależności od kierunku kształcenia, od jednego do dwóch i pół roku. Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w systemie dziennym i zaocznym.

1 komentarz

  1. Hej,

    Moja siostra poszła do Medyka i jest bardzo zadowolona z wyboru waszej placówki. Widziałem, że macie też kierunek technik farmaceuta. Brzmi ciekawie. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *