Strona Główna / O szkole / Informacje

INFORMACJE O SZKOLE

Medyczne Studium Zawodowe w Gorzowie Wlkp. jest placówką oświatową z bogatymi tradycjami, poszukującą rozwiązań, które pozwolą stworzyć szkołę na miarę XXI wieku, szkołę przyjazną dla uczniów, ale i efektywną.

Wszystkie wprowadzone zmiany odpowiadają współczesnym zasadom pedagogicznym i pozwalają uczniom szkoły na wszechstronny rozwój zgodny z ich predyspozycjami i zainteresowaniami.

Szkoła przygotowuje młodego człowieka do wejścia w życie zawodowe, w świat pełen napięć, tajemnic, kontrowersji, w świat, który będzie wymagał zrozumienia współczesnych problemów ochrony zdrowia, umiejętności sprawnego ich rozwiązywania i właściwej komunikacji z chorym człowiekiem

Medyczne Studium Zawodowe w Gorzowie Wlkp. jest szkoła ponadgimnazjalną z wieloletnimi tradycjami. Swoją działalność rozpoczęło od kształcenia pielęgniarek w 1955 r. Szkoła posiada obecnie bogatą ofertę edukacyjną:

·        na kierunkach medycznych:  Technik Farmaceutyczny, Technik Masażysta, Opiekun Medyczny, Technik Elektroradiologii;

·        na kierunkach społeczno- opiekuńczych: Terapeuta Zajęciowy, Opiekun w Domu Pomocy Społecznej, Asystent Osoby Niepełnosprawnej, Opiekunka Dziecięca, Opiekunka Środowiskowa;

·        na kierunkach paramedycznych: Technik Usług Kosmetycznych.

Prowadzimy kształcenie w systemie stacjonarnym. Absolwenci naszej szkoły uzyskują dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe oraz suplement w języku angielskim, który ułatwia identyfikacje zawodu przez europejskiego pracodawcę. W związku z wysokim poziomem kształcenia w szkole absolwenci cieszą się uznaniem u polskich i zagranicznych pracodawców.

Tym, co wyróżnia naszą szkołę jest profesjonalne przygotowanie do wykonywania zawodu, co gwarantuje duża liczba godzin zajęć praktycznych w sieci placówek z obszaru ochrony zdrowia i pomocy społecznej na terenie województwa lubuskiego i ościennych województw. Absolwenci naszej szkoły znajdują zatrudnienie w placówkach ochrony zdrowia, zakładach opiekuńczych, warsztatach terapii zajęciowej, w pogotowiu ratunkowym, gabinetach masażu, gabinetach kosmetycznych i aptekach.

Na przestrzeni ostatnich lat prawie wszystkie zawody w ochronie zdrowia na terenie miasta i okolicznych miejscowości były zasilane naszymi absolwentami.

W związku z przyjętymi do realizacji przez szkołę zadaniami, podejmowane są przez młodzież i nauczycieli szerokie działania na rzecz środowiska lokalnego. Uczniowie Szkoły aktywnie włączają się w szereg inicjatyw społecznych w zakresie promocji zdrowia jak: akcja różowa wstążeczka; stop – narkomanii; rzuć palenie razem z nami; zdrowy styl życia. Akcje te były prowadzone na terenie miasta i okolicznych miejscowości. Problem edukacji zdrowotnej był omawiany w szkołach i przedszkolach.

Uczniowie Szkoły dla chętnych osób w trakcie imprez masowych i festynów dokonywali pomiaru ciśnienia, cukru we krwi i pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt pracy uczniów w formie wolontariatu na rzecz osób niepełnosprawnych. Przykładem jest udział grupy młodzieży należącej do aktywnej rehabilitacji pomagającej w treningach z osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich w Centrum Sportowo- Rehabilitacyjnym Słowianka.

Szkoła dba o jakość pracy dokonując systematycznie mierzenia jakości pracy w różnych obszarach.

Medyczne Studium Zawodowe ma wieloletnią tradycję, od 1955r. kształci w zawodach medycznych, osiąga wysokie wyniki nauczania, konsekwentnie realizuje program promocji zdrowia w szkole i środowisku lokalnym. Medyczne Studium Zawodowe jest szkołą publiczną i bezpłatną. Nauka w Szkole trwa, w zależności od kierunku kształcenia, jeden lub dwa lata, zajęcia dydaktyczne prowadzone są w systemie dziennym.

1 komentarz

1. Hej,

Moja siostra poszła do Medyka i jest bardzo zadowolona z wyboru waszej placówki. Widziałem, że macie też kierunek technik farmaceuta. Brzmi ciekawie. Pozdrawiam 🙂