Wystawy

Rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

GAZETKA


Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, Pani Beata Nocoń – nauczyciel bibliotekarz, przygotowała gazetkę z sentencjami dotyczącymi książek oraz napisami biblioteka w różnych językach świata.

 

 


GORZÓW W KOLORACH JESIENI

W dniach 22-27 października 2018 roku nasza szkoła uczestniczyła w akcji organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego pod hasłem: „Weekendowy szlak naukowy”. Nauczyciel bibliotekarz Beata Nocoń przygotowała wystawę pod tytułem: „Gorzów w kolorach jesieni”.

BN


Uczeń klasy II M Arkadiusz Andrys opisuje początki swojej pasji.

Moja przygoda z modelarstwem okrętowym rozpoczęła się od pewnego filmu ze statkiem. Byłem pod wrażeniem scen z ogromnym transatlantykiem, płynącym po falach oceanu. Tym statkiem był Titanic. Od razu pomyślałem sobie, że w czasach, w których istniał Titanic musiało być dużo więcej takich okrętów. Należę do pokolenia, które historię Titanica poznały dzięki słynnemu filmowi Jamesa Camerona, z 1998 r.
Pamiętam, że dowiedziałem się z książek i pism o takich statkach pasażerskich jak: Mauretania, Lusitania, Bremen, Rex, Normandie, Queen Mary, France, Canberra, Queen Mary 2, niemieckich transatlantykach zbudowanych w dawnym Szczecinie oraz polskich statkach pasażerskich: Polonia, Batory czy Stefan Batory. Przeczytałem również o Błękitnej Wstędze Atlantyku, która stanowiła nagrodę za najszybszy rejs ze wschodu na zachód i zachodu na wschód przez Ocean Atlantycki.
Wymiernym skutkiem mojej fascynacji historią okrętów było modelarstwo, bo przecież żadne fotografie nie oddadzą w pełni tego co wykonałem własnoręcznie. Stanowią one pamiątkę i wizualizację statków odwzorowanych w postaci pomniejszonych modeli.
Moim marzeniem jest znaleźć pracę na jednym z wielu statków pasażerskich jako masażysta. Pragnę współpracować z ludźmi i cieszyć się pięknem podróży.

AA


Klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości to hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Z tej okazji w bibliotece otwarto wystawę pt. Ulubiona książka z dzieciństwa. Tematem są książki, które czytali nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Uzupełnieniem ulubionych lektur są przedmioty codziennego użytku jak: kołnierzyk z koronki, serwetki, czasopisma m.in. Przekrójz 1959 r., zdjęcia, butelki, łóżko, krzesełko, nocnik, lalki, misie i inne zabawki. Najstarszą książką na wystawie jest Łysek z pokładu Idy z 1948 r., a najciekawszą, która wzbudza najwięcej emocji Elementarz Mariana Falskiego, reprint z 1971 r. Są one świadectwem czasów dzieciństwa, wspomnieniem, które każdy z nas nosi w sobie jako krainę wszelkiej szczęśliwości. Celem wystawy jest zainteresowanie młodych ludzi czasami, w których żyli ich rodzice i dziadkowie oraz ukazanie, że książki łączą pokolenia, a ich aktualność nie przemija.

BN

1 komentarz

  1. Wow ale kolega ma ciekawe hobby 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *